Terug

📰 Tom Lanoye te gast in Utopia Aalst met nieuwe roman ReinAard

28 maart 2026 10:00
📰 Tom Lanoye te gast in Utopia Aalst met nieuwe roman ReinAard
📰 Tom Lanoye te gast in Utopia Aalst met nieuwe roman ReinAard

Op zaterdag 25 april 2026 ontvangt Utopia Aalst een van de meest gevierde Vlaamse auteurs: Tom Lanoye. Tijdens een auteurslezing gaat journalist Vincent Byloo met hem in gesprek over zijn nieuwste roman ReinAard en zijn indrukwekkende oeuvre.

Lanoye, bekend om zijn moderne bewerkingen van klassiekers van onder meer Goethe, Shakespeare en Euripides, keert met ReinAard terug naar een oude fascinatie: Reynaert de vos. Het middeleeuwse dierenepos, vaak beschouwd als de eerste moderne schelmenroman van Europa, vormt de basis voor een scherpe, eigentijdse herinterpretatie.

In zijn nieuwe werk wil Lanoye komaf maken met de “gekuiste” Reynaert die door de eeuwen heen verworden is tot folklorefiguur. Hij grijpt terug naar de oorspronkelijke, subversieve geest van het verhaal — brutaal, satirisch en genadeloos.

📍 Locatie: Utopia 1, Aalst
🕗 Aanvang: 20:00
🎤 Interview: Vincent Byloo

Een unieke kans om een van de meest uitgesproken stemmen in de Nederlandstalige literatuur live aan het werk te zien.

Bron Gazet Ajoin