Terug

Herdersemse Rune (19) vijfde van de wereld in Pokémon: van Hermelijn naar San Francisco

05 september 2026 08:00
Herdersemse Rune (19) vijfde van de wereld in Pokémon: van Hermelijn naar San Francisco
Herdersemse Rune (19) vijfde van de wereld in Pokémon: van Hermelijn naar San Francisco

HERDERSEM – Van de Aalsterse stripspeciaalzaak Hermelijn naar het wereldpodium in San Francisco: Rune Heiremans (19) heeft een indrukwekkend Pokémon-parcours afgelegd. Op zijn zevende WK eindigde de Herdersemnaar als vijfde van de wereld.

Rune ontdekte het competitieve kaartspel toen hij tien was. Via Hermelijn rolde hij de tornooiwereld in en sindsdien stapelden de successen zich op. In 2023 werd hij Europees kampioen en vorig jaar won hij in Frankfurt een internationaal tornooi met zo’n 2.500 deelnemers.

Pokémon spelen is voor Rune veel meer dan kaarten verzamelen. Met een zorgvuldig samengesteld deck van 60 kaarten draait alles om strategie, kansberekening en de juiste keuzes op het juiste moment. Sommige kaarten zijn bovendien tienduizenden euro’s waard.

Dankzij zijn sterke Europese ranking kreeg Rune een uitnodiging voor het WK in San Francisco. Daar streed hij met de beste spelers ter wereld en pakte hij uiteindelijk een knappe vijfde plaats.

Vanaf oktober start Rune aan de opleiding Voeding en dieetkunde. Daardoor zal hij minder tijd hebben voor tornooien, maar stoppen met Pokémon is voorlopig geen optie.

Van een eerste pakje Pokémonkaarten in Aalst tot de wereldtop in San Francisco: Rune heeft zijn plaats bij de absolute toppers verdiend.

Foto Gert Swillens

Bron Gazet Ajoin