Terug

🚨 Verdachten aangehouden na geweld tegen politiemotorrijders in Aalst 🚨

14 april 2026 19:02
🚨 Verdachten aangehouden na geweld tegen politiemotorrijders in Aalst 🚨
🚨 Verdachten aangehouden na geweld tegen politiemotorrijders in Aalst 🚨

In de Sinte Annalaan in Aalst zijn maandagavond twee politiemotorrijders gewond geraakt bij een controle die volledig uit de hand liep. Twee verdachten werden intussen aangehouden door de onderzoeksrechter.

De politie sprak een fietser aan die een passagier vervoerde op de bagagedrager, wat verboden is. Toen de agenten om identiteitskaarten vroegen, escaleerde de situatie. Beide betrokkenen verzetten zich hevig en gingen over tot geweld.
Eén agent werd op de grond geduwd en kreeg meerdere slagen in het gezicht en schoppen in de buik. Een tweede politieman kreeg een vuistslag in het gezicht. De verdachten sloegen daarna op de vlucht, maar konden korte tijd later door toegesnelde ploegen worden onderschept en gearresteerd.

Tijdens de arrestatie stelde één van de betrokkenen zich opnieuw weerspannig op. De bestuurder van de fiets legde bovendien een positieve drugtest af.

De gewonde agenten werden overgebracht naar het ziekenhuis, maar mochten dezelfde dag nog naar huis.

Het parket vorderde een onderzoeksrechter voor opzettelijke slagen aan agenten en weerspannigheid, telkens met verzwarende omstandigheden omdat de feiten tegen politieambtenaren waren gericht. Beide mannen verschenen op 14 april voor de onderzoeksrechter, die besliste hen aan te houden. Het onderzoek naar de precieze omstandigheden loopt verder.

🗣️ Korpschef Jürgen Dhaene:
“Als politiezone veroordelen we dit zinloze geweld naar onze collega’s sterk. De collega’s zijn heel erg onder de indruk en ook als politiezone raakt ons dit diep. Wij vertrouwen dat er een gepaste straf voor dit nutteloze geweld zal volgen.”

🗣️ Burgemeester Christoph D’Haese:
“Er gaat haast geen dag voorbij of er is sprake van laakbaar geweld en verwerpelijke agressie tegenover hen die onze veiligheid met hart en ziel en professionalisme bewaken. De rechtsstaat davert andermaal op zijn grondvesten als dit soort volstrekt zinloze agressie zou worden getolereerd. Ik kijk met afschuw naar de plaatsgegrepen feiten en mag er niet aan denken dat deze geweldenaars de dans zouden ontspringen. Ik roep dan ook justitie op om de daders duidelijk te maken dat er respect dient te zijn voor mensen die uiterst correct hun werk doen. Ik laat mijn politiemensen alvast niet in de steek en sta schouder aan schouder met hen om opnieuw respect te hebben voor de civil servants van onze maatschappij. Ook zij moeten hun werk in alle veiligheid en met respect kunnen doen. Dit soort agressie ondermijnt dat fundamenteel en wordt absoluut niet getolereerd.”

Foto Gazet Ajoin

Bron Gazet Ajoin