Terug

📚 Vernieuwde leeszaal Stadsarchief Aalst officieel geopend

10 maart 2026 08:26
📚 Vernieuwde leeszaal Stadsarchief Aalst officieel geopend
📚 Vernieuwde leeszaal Stadsarchief Aalst officieel geopend

Het Stadsarchief van Aalst heeft sinds vandaag een volledig vernieuwde balie en leeszaal. Tijdens een persmoment op maandag 9 maart konden genodigden voor het eerst kennismaken met de frisse, open ruimte die voortaan het kloppende hart wordt voor onderzoekers, studenten, vrijwilligers en erfgoedliefhebbers.

Het archief beheert maar liefst 7 kilometer aan stads- en privéarchief en behoort tot de meest geraadpleegde diensten van de stad. Heel wat kwetsbare en populaire documenten worden ondertussen ook digitaal ontsloten via madeinaalst.be, zoals duizenden historische kranten en een groot deel van de 55.000 bouwdossiers.

🗣️ Schepen Iwein De Koninck (cd&v):
“De opening van deze leeszaal markeert een nieuw hoofdstuk voor ons Stadsarchief. Dat dit samenvalt met het naderende pensioen van ons hoofdarchivaris Lieve Arnouts maakt het ook een mooi en verdiend afscheidscadeau na haar jarenlange inzet.”

De ruimte is bovendien multifunctioneel: met een geïntegreerd ledscherm en flexibele inrichting kan ze ook gebruikt worden voor inzameldagen, infosessies en tijdens examenperiodes als extra studieplek.

🗣️ Burgemeester Christoph D’Haese (N-VA):
“Met de opening van deze vernieuwde leeszaal investeert Aalst niet alleen in zijn verleden, maar ook in zijn toekomst. Door erfgoed te bewaren, te digitaliseren en toegankelijk te maken, versterken we het collectieve geheugen van onze stad.”

📅 De leeszaal is voortaan open op dinsdag, woensdag en donderdag.

Foto Stad Aalst

Bron Gazet Ajoin