Terug

Aalsterse actie ‘Stop de Armoede’ legt drempels naar grondrechten bloot

09 oktober 2026 12:00
Aalsterse actie ‘Stop de Armoede’ legt drempels naar grondrechten bloot
Aalsterse actie ‘Stop de Armoede’ legt drempels naar grondrechten bloot

AALST - Op het Vredeplein in Aalst kunnen bezoekers zaterdag 17 oktober zelf ervaren hoe moeilijk de weg naar basisrechten voor mensen in armoede kan zijn. Met de actie ‘Stop de Armoede’ vraagt Mensen voor Mensen, samen met verschillende Aalsterse organisaties, aandacht voor de toenemende drempels naar zorg, onderwijs, wonen en werk.

De actie vindt plaats naar aanleiding van de Werelddag van Verzet tegen Armoede en loopt van 15 tot 17 uur. Centraal staat de vraag of grondrechten vandaag nog voor iedereen even toegankelijk zijn. Complexe regelgeving, strengere voorwaarden, langdurige administratieve procedures en de toenemende digitalisering maken het volgens de organisatoren steeds moeilijker voor mensen in armoede om hun rechten op te nemen.

Bezoekers worden tijdens de actie letterlijk geconfronteerd met die drempels. Op het Vredeplein kunnen ze kiezen tussen een ‘VIP-ticket’ voor de rode loper of een parcours met verschillende obstakels. Zo willen de organisatoren duidelijk maken dat niet iedereen dezelfde toegang heeft tot grondrechten.

Ook mensen die dagelijks met armoede te maken krijgen, nemen het woord. Zij vertellen over hun ervaringen en leggen uit welke veranderingen volgens hen nodig zijn om grondrechten daadwerkelijk toegankelijk te maken voor iedereen.

Opvallend onderdeel van de actie zijn de vele ajuinen die op het Vredeplein zullen liggen. Met de Aalsterse slogan ‘Ons ajoinen zen in gevoor!’ willen de organisatoren op een ludieke maar duidelijke manier de aandacht vestigen op het thema.

De actie ‘Stop de Armoede’ vindt plaats op zaterdag 17 oktober van 15 tot 17 uur op het Vredeplein in Aalst.

Bron Gazet Ajoin