Terug

🐾 Extra middelen voor Aalsters zwerfkattenbeleid 🐱

26 juni 2025 10:06
🐾 Extra middelen voor Aalsters zwerfkattenbeleid 🐱
🐾 Extra middelen voor Aalsters zwerfkattenbeleid 🐱

Tijdens de gemeenteraad werd extra steun goedgekeurd voor het zwerfkattenbeleid in Aalst. Er zijn nieuwe afspraken met het dierenasiel Sint-Hubertus en de lokale dierenartsen, én het premiereglement voor sterilisatie en castratie van huiskatten kreeg een update.

📌 Nieuw: premie enkel nog bij gechipte katten!
Een huiskat laten chippen is wettelijk verplicht, maar gebeurt nog te weinig. Daarom wordt het chippen nu een voorwaarde om een premiebon te krijgen (30 euro voor sterilisatie, 15 euro voor castratie).

📊 In 2024 werden al 488 premieaanvragen verwerkt – een duidelijk teken dat onze aanpak werkt.

🤝 Sterke samenwerking met dierenartsen en dierenasiel
De dierenartsen behandelen voortaan alle gevangen zwerfkatten. Gezonde, tamme dieren worden daarna via het dierenasiel ter adoptie aangeboden. Dit zorgt voor een vlottere werking en minder kosten voor het asiel.

💚 Verhoogde steun voor dierenasiel Sint-Hubertus
Door stijgende kosten en meer opgevangen dieren verhoogt de stad de jaarlijkse toelage. Het asiel blijft een onmisbare partner voor dierenopvang, zorg en adoptie.

👉 Schepen Caroline De Meerleer (N-VA):
“Zonder de inzet van dierenartsen, het dierenasiel én de verantwoordelijkheid van katteneigenaars, kunnen we geen duurzaam zwerfkattenbeleid voeren. Daarom investeren we structureel in elk onderdeel.”

Archieffoto ©Swirko

#Aalst #Zwerfkatten #Dierenwelzijn #Sterilisatie #ChipJeKat #DierenasielSintHubertus

Bron Gazet Ajoin